PROČ LADA?

Zkrátka se nám nám líbí představa projet zemi autem, které z ní pochází a je pro ni typické. A protože naše původní cesta měla vést přes několik států bývalého SSSR, vybrali jsme si Ladu. Přesněji je to Lada VAZ 2105, z roku 1984, pracovně pojmenovaná Matilda. Matilda by tak měla být nástrojem, který zbaví místní obyvatele strachu z neznámého, vzbudí v nich zvědavost a usnadní nám cestu ke společné konverzaci.

KDO JSME?

Jsme tři zvědaví hoši z Vysočiny.

Nepovažujeme se za velké dobrodruhy, ani jsme nespolkli všechnu moudrost světa. Přišlo nám ale líto, že v dnešní době existuje tolik snímků, ve kterých jde primárně o dopravní prostředek a strasti s ním spojené. O projížděné zemi se často nedozvíte nic a kontaktu s místními je v nich také pomálu. A právě to chceme změnit. Neprahneme po tom, aby nás někdo plácal po zádech za to, že jsme ujeli pár tisíc kilometrů starším autem. Chceme projíždět země, ve kterých vidíme potenciál, točit dokumenty, které vás budou bavit a zároveň se v nich i něco zajímavého dozvíte. Ale hlavně si chceme užívat toho pocitu, že jsme na cestě. A to i přes to množství práce, které s sebou takovéhle projekty přináší.

LUKÁŠ

Nejdůležitější člen naší výpravy. Moc toho nenamluví, ale v autech se vyzná. Stará se o to, aby náš vůz vždy šlapal tak, jak má, a zachraňuje situaci, když náhodou Sygnál sjede z cesty.

JAN

Bohém, který pro změnu zmlkne jen, když spí. Na starost má konverzaci s místními a diskutovaná témata. Za volantem zatím ještě neexceluje, ale to se prý poddá. Jo, a nikdo mu neřekne jinak než Sygnál.

RADEK

Iniciátor celého projektu. Perfekcionista, který všechny neustále popohání a nikdy není s ničím dostatečně spokojený. Na našich cestách zachytí všechny důležité momenty a postará se o výsledný produkt.

FOTOGALERIE