radek vitešník

Ahoj, já jsem Radek.

Miluju hokej, cestování a hamburgery (houska má být měkká a okurka do burgeru nepatří!). Mám rád cinkání smetí v trubici vysavače, ale vysávání nesnáším. Stejně tak jako to, když někdo nadává na „čecháčství“.

Cestování je pro mě únik do mimoreality. Nejvíce mě baví to, že řeším úplně jiné problémy než doma. Najednou často nevím, kde budu večer spát, nebo dávám plnou důvěru úplně neznámému člověku.

O svých cestách však nerad vyprávím. Většinou to chodí tak, že prvnímu člověku, kterého potkám řeknu s nadšením vše, druhému jen něco a všem dalším jen „jo, dobrý“. A tak jsem se pod tíhou mé lenosti dostal k tvorbě videí. Ty totiž stačí pustit a všichni si dokáží udělat obrázek.

Na těchto stránkách nenajdete rady o tom, jak cestovat nebo kde najít ty nejlevnější letenky. Budu zde sdílet pouze moje zážitky a příběhy z cest. Nejsem sice žádný Steinbeck, ale číst se to prý dá.

Navíc se zde dozvíte o veškerých projektech, nebo plánovaných přednáškách, o které se stará Sygnál (moje „jo, dobrý“ by asi nebylo ideální).

Tak snad se vám tu bude líbit. A kdybyste někdo měl nějaký námět na video, cestu nebo byste se třeba chtěli na nějakou cestu přidat, neváhejte mě kontaktovat. Mé momentálně vysněné destinace můžete vidět níže.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ MĚSTA

 1. Jeruzalém, Izrael.
 2. Užhorod, Ukrajina.
 3. Sydney, Austrálie.
 4. Kodaň, Dánsko.
 5. Hanoi, Vietnam.
 6. Reykjavík, Island.
 7. Hradec Králové, ČR.
 8. Vilnius, Litva.
 9. Lisabon, Portugalsko.
 10. Riga, Lotyšsko.

WISHLIST

 1. Nějakým zázrakem navštívit Mekku, Saudská Arábie.
 2. Road trip napříč Amerikou v americe, USA.
 3. Zahrát si hokej na zamrzlém jezeře na Aljašce, USA.
 4. Tygří hnízdo, Bhútán.
 5. Trek kolem Annapuren, Nepál.
 6. Výstup na Kilimanjáro, Tanzánie.
 7. Patagonie, Chile.
 8. Machu Picchu, Peru.
 9. Na koni po Mongolsku.
 10. Vánoční New York, USA.