STOPEM OKOLO ISLANDU – DEN 15.

Má verze kalendáře.

Dnešek jsem pojal velmi organizačně. Po snídani jsem si konečně přetáhl videa na flash disk a uvolnil tak místo na kartě. Jak už to tak u mě bývá, ještě na probíhající cestě jsem řešil plán cesty nadcházející a snažil se zvábit co nejvíce lidí. Musel jsem taky vyřešit spoustu věcí ohledně školy, a protože jsem byl konečně na obstojné wifi, nechtěl jsem nic odkládat. Ani jsem se nenadál a byly tři hodiny odpoledne. Šel jsem se tedy protáhnout, respektive projít moji oblíbenou trasu do přístavu a kolem modrého kostela zpět do kempu. Podívat se do kostela jsem zkoušel už třetí den, ale bohužel neúspěšně. Poprvé za to mohla svatba, nyní bylo zkrátka zamčeno. V kempu jsem už začal pracovat na videu, hledání hudby mi vždy spolkne až nezdravě moc času a nakonec si vždy říkám, že jsem měl hledat déle. Pomalu jsem si sepisoval představu a plánoval, co bude ještě potřeba. Protože se zítra přesunu do druhé poloviny svého pobytu na Islandu, začal jsem i propočítávat trasu, abych nepřijel do Reykjavíku zbytečně moc brzy.

Ze společné místnosti mě vyhnal až starší Australan, který si tu každý den vařil neskutečné dobroty, rizota, brambory, steaky. Dneska to ale s tou vůní vážně přehnal, nezbývalo mi nic, než si vzít své grilované kuře a jít si ho sníst na své místečko. Do deníku jsem si poznamenal můj vztah k tomuto muži následovně: „Nemám ho rád.” To mluvilo za vše.

Ačkoliv se může zdát, že byl dnešní den promrhaný, udělal jsem spoustu práce a s prázdným žaludkem jsem taky spát nešel.

PRO LEPŠÍ PŘEDSTAVU O MÉM PUTOVÁNÍ ISLANDEM SE PODÍVEJTE NA VIDEA