ČESKOSLOVENSKO 

LADOBORCI: SLUNCE, SENO, KARANTÉNA

OPOMÍJENÁ MÍSTA ČESKOSLOVENSKA

Když nás pandemie donutila odložit naši původní cestu na příští rok, nehodlali jsme se smířit s tím, že budeme letos nečinně sedět na zadku. A tak jsme se rozhodli, že si léto užijeme doma. Naší Ladou 2105 jsme projeli křížem krážem celou Českou a Slovenskou republiku. Snažili jsme se najít zatím ne tak profláklá místa, nebo třeba přijít na to, co zpěvák Záviš na těch Citonicích vidí.

SYGNÁL VS LADA

LADA VAZ 2105 B ROLL]

BEHIND THE SCENES

Podívejte se, jak probíhá 6 hodin dlouhé natáčení minutového videa, když sotva tušíte, co děláte. Nebo třeba na to, jak to dopadá, když tři roky neřídíte, a pak si troufnete na Žigula. Formalitky bychom tedy měli, a teď už nás čeká jen tvrdá práce.

MATILDA

LADA VAZ 2105[]

B ROLL

Naše Matilda se konečně dočkala nového kabátu! A že to dalo zabrat. Teď už by nám (až na pár detailů a Sygnálovy řidičské schopnosti) nemělo nic bránit v krájení společných kilometrů. Natáčením minutového spotu jsme strávili celý den a o přípravách ani nemluvě. Byla to ale zábava a všem zúčastněným patří velký dík.

MOLDAVSKO

LADOBORCI: TENTOKRÁT NA VÝCHODĚ

[S01E00] PO ČESKU V MOLDAVSKU

Na “soustředění” v Moldavsku jsme zavítali do české vesničky Holuboje, do opuštěného atomového krytu, nebo také do Podněstří – autonomní republiky přezdívané skanzen komunismu. Vyzpovídali jsme pár místních, ochutnali domácí víno a postupně odkryli krásu jedné z nejméně navštěvovaných zemí v Evropě.

STARTOVAČ

LADOBORCI: TENTOKRÁT NA VÝCHODĚ []

STARTOVAČ

V našem propagačním videu si Sygnál střihl hned trojroli. Chystaný projekt „LADOBORCI: TENTOKRÁT NA VÝCHODĚ“ nemohl uniknout ani těm nejvyšším státním činitelům. Miloš Zeman, Andrej Babiš, Tomio Okamura nebo třeba Ivan Bartoš mají o našem projektu jasno. Podívejte se, co oni na to!

VIETNAM

VIETNAMEM OD SEVERU NA JIH

K

Skútr – nic jiného na 2500 kilometrů dlouhou cestu Vietnamem nepřipadalo v úvahu. Denně potkávat úžasné lidi, projíždět hustou džunglí, nebo nekonečnými vesnicemi, kde si za nejlepší jídlo na světě řeknou jen o 20 korun? Zdá se to jako ráj. Nutno ale říct, že po téhle cestě mé nervy ani zadek už nikdy nebudou jako dřív.

IZRAEL

OBJEVOVÁNÍ SVATÉ ZEMĚ

K

Procestovali jsme Izrael, omylem zabloudili do Palestiny a našli odpověď na některé z otázek, které mě provázely celý život. Ano, Mrtvé moře skutečně nadnáší a ne, hummusu se opravdu nedá přejíst. Ranní procházka probouzejícím se Jeruzalémem pak nadále zůstává tím nejautentičtějším, nejmrazivějším, ale zároveň tím nejkouzelnějším zážitkem mého života.

PORTUGALSKO

MŮJ ERASMUS V PORTUGALSKU

K

Pro svůj semestr v zahraničí jsem si nemohl vybrat lepší zemi. Slunce po většinu roku pálí, nájem ani časté večírky vás nezruinují, a i to nejlevnější víno by v Čechách sbíralo medaile. Navíc jsem potkal přátele na celý život, učil se surfovat na vlnách Atlantiku, objevil skrytý ráj – Azorské ostrovy, a i když jsem často brblal, Portugalsko bude vždy mým třetím domovem.

THAJSKO

PAŘBA NEJEN V BANGKOKU

K

Dojmy z mé tehdy první návštěvy Thajska byly rozporuplné. Všudypřítomný zápach durianu, švábi a hlučné ženy nabízející masáže. To jsou věci, na které se můžete stoprocentně spolehnout. Stejně jako na to, že se vás každý bude snažit natáhnout. Thajsko je zkrátka jako holka, která vás jen využívá, čehož jste si vědomi, ale stejně ji milujete, i když vlastně nevíte proč.

ISLAND

TO NEJLEPŠÍ Z ISLANDU

K

Vecpat ty nejkrásnější místa Islandu do třech minut videa se ukázalo jako Sophiina volba. Jeden vodopád hezčí než druhý, divoká sopečná krajina, vyvěrající prameny nebo krásná přístavní městečka plná typicky severských dřevěných domků. To ale není ani zdaleka všechno, co může tento překrásný ostrov nabídnout.

KOSOVO

PÁNSKÁ JÍZDA V KOSOVU

K

Když vezmete až směšně laciné letenky do země, kam moc lidí nejezdí, a přidáte k tomu skvělou partu, nemůže to dopadnout zle. Hlavní město Priština nás přivítalo koncertem, který jsme si nadmíru užili. Stejně tak jako jednodenní túru panenskou přírodou kosovských hor, na které jsme nepotkali žádné další skupinky turistů.

EUROAD TRIP

VÍKENDOVÝ ROAD TRIP DO NICE

K

Asi znáte ten pocit, když přemýšlíte, co s blížícím se víkendem. My se s tímhle problémem rozhodli naložit po svém. Ve čtvrtek večer jsme nasedli do auta a podívali se do Lichtenštejnska, Lucernu, Milána, Monaka a náš výlet zakončili v Nice. Evropa je úžasně rozmanitá, ráno se koupete v moři a večer dovádíte v čerstvě napadlém sněhu.

ISLAND

STOPEM OKOLO ISLANDU

K

Celý srpen roku 2017 jsem strávil stopováním a cestováním okolo Islandu. Stopnout si auto se mi podařilo více než šedesátkrát, zmoknout jen pětkrát a spatřit elfa se mi bohužel nepodařilo ani jednou. I tak jsem ale drsnému ostrovu propadl a jsem připraven se brzy vrátit. Na to, jak moje cesta probíhala, se můžete podívat v tomto videu.

BARCELONA

TO NEJLEPŠÍ Z BARCELONY

K

Sestřih toho nejlepšího z hlavního města Katalánska. Zimní Barcelona sice trochu postrádá atmosféru, na druhou stranu ale postrádá i davy turistů. Sangriu na ulici si však můžete dát i v lednu, a o to přece jde. Jedná se o úplně první video, které jsem vytvořil, a je to znát. Mazat ho ale nechci. Ukazuje totiž cestu, kterou jsem od té doby ušel.